Blog

Wczasy nad morzem przez cały rok


Z każdym rokiem zwiększa się liczba osób decydujących się spędzić wolny czas nad Morzem Bałtyckim i to nie tylko w okresie wakacyjnym. Dlaczego nad polskie morze warto wybrać się również poza sezonem?

Czyste powietrze

Podczas gdy na południu Polski mieszkańcy muszą zmagać się z zanieczyszczonym powietrzem – zwłaszcza zimą – na północy jest ono najczystsze w Polsce. Miasta takie jak Gdynia, Sopot czy Jastrzębia Góra w której znajduje się nasz pensjonat, to miejsca, w których ilość zawieszonych cząsteczek pyłu oraz wchodzących w ich skład toksycznych substancji, jest najniższa spośród wszystkich polskich miast. Dlatego krótki urlop nad Bałtykiem jest polecany wszystkim tym osobom, które mieszkają w zanieczyszczonych smogiem miastach i chcą zregenerować swoje organizmy zapewniając im zdrowszy mikroklimat.

Wysoka zawartość jodu

Jod to pierwiastek, który ma ogromny wpływ na odporność człowieka. Przyjmować można go nie tylko wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów, ale także wdychać nad morzem. Okazuje się, że jego zawartość zwiększa się wówczas, gdy wieje dość silny wiatr, a fale uderzają o brzeg, Właśnie dlatego jest go najwięcej wiosną, jesienią, a także zimą. Morze Bałtyckie słynie również z najwyższej jego zawartości na świecie i jest go zdecydowanie więcej niż choćby w Morzu Śródziemnym!

Atrakcje dostępne przez cały rok

Oferta turystyczna nad Morzem Bałtyckim jest mocno rozwinięta, a wiele atrakcji czynnych jest przez cały rok, również poza sezonem. Poza sezonem można również uniknąć uciążliwych kolejek turystów i tłumów w najpopularniejszych miejscach, co będzie sprzyjało spokojnemu odpoczynkowi. Ciekawą ofertę turystyczną można znaleźć również w Jastrzębiej Górze. Polecamy zwłaszcza Promenadę Światowida, Latarnię Rozewie, a także Park Krajobrazowy, które swoim urokiem kuszą przez cały rok.

Jeśli nie udało się Państwu wyjechać na urlop w okresie wakacyjnym, wczasy nad Bałtykiem mogą być równie udane także w pozostałej części roku. Wypoczynek ten będzie także szczególnie korzystny dla organizmu, zwłaszcza dzięki czystemu powietrzu i wysokiej zawartości jodu.

Wróć do bloga