Blog

Jak wybrać tani nocleg nad morzem?


Polski Bałtyk co roku przyciąga do siebie niezliczone rzesze turystów. W żadnym innym miejscu w Polsce nie zaznamy tak romantycznych zachodów słońca, spacerów po plaży oraz orzeźwiających kąpieli. Większość Polaków wybiera się nad morze w letnim sezonie urlopowym, kiedy upał w mieście staje się nie do zniesienia i warto uciec na łono przyrody. Aby w pełni cieszyć się wakacjami należy zadbać przede wszystkim o idealny nocleg, który jest kluczem do udanego odpoczynku. Czym należy się kierować, aby wybrać tanią i przytulną kwaterę?

Ustalenie priorytetów

Tańsze noclegi nad morzem wiążą się zawsze z nieco niższym standardem, co nie oznacza wcale, że nasze wczasy będą przez to gorsze. Musimy najpierw zadać sobie pytanie, czego oczekujemy od naszej kwatery. Jeśli chcemy w niej spędzać znaczną część urlopu, warto wybrać hotel lub domek letniskowy z dodatkowymi udogodnieniami, jak: pokoje gier, miejsce na grilla, zabawki dla dzieci, telewizja i WiFi. Jeżeli natomiast planujemy swoje wakacje pod kątem zwiedzania okolic i spędzania większości czasu na plaży, można śmiało zdecydować się na tańsze pensjonaty lub hostele. Mniej kosztowne kwatery są zazwyczaj położone dalej od plaży i nie oferują wyżywienia, ale decydując się na taki wybór musimy brać pod uwagę dodatkowe koszty transportu i jedzenia w lokalnych restauracjach.

Kwatera z polecenia

Często zdarza się, że tani nocleg nad morzem znajdujemy z polecenia znajomych, rodziny lub przyjaciół. Ich pozytywne komentarze na temat danego lokum, kontaktu z właścicielami i udogodnień dostępnych na kwaterze mogą sprawić, że chętniej udamy się tam, niż w zupełnie nieznane miejsce. Dodatkowo wybierając miejsce z polecenia możemy często liczyć na cenę korzystniejszą od standardowej, którą proponuje się nieznajomym wczasowiczom.

Wyszukiwarki noclegów

Poszukując tanich kwater warto skorzystać z wyszukiwarek noclegów. Ułatwią nam one odnalezienie hoteli, domków letniskowych, bądź pensjonatów w określonym mieście i konkretnym przedziale cenowym. Większość wyszukiwarek szczegółowo przedstawia ofertę danej kwatery opisując jej wyposażenie oraz wszystkie udogodnienia, a dzięki udostępnionym zdjęciom wiemy dokładnie, jaki standard prezentuje wybrane przez nas miejsce noclegowe.

 

Wróć do bloga