Blog

Dlaczego Jastrzębia Góra to świetne miejsce na wakacje?


Jastrzębia Góra to słynny nadmorski kurort, sięgający swą historią do lat międzywojennej Polski.  Wtedy powstały tam pierwsze wille i domy wypoczynkowe. Sama miejscowość położona jest nad Morzem Bałtyckim w gminie Władysławowo. Ta najbardziej wysunięta na północ Polski miejscowość od lat przyciąga turystów pragnących odpocząć wśród nadmorskiej przyrody i pooddychać zdrowym i świeżym morskim powietrzem. Dlaczego Jastrzębia Góra to świetne miejsce na wakacje? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Różnorodne plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeża

Do popularnych atrakcji Jastrzębiej Góry należą piękne różnorodne plaże ciągnące się wzdłuż całego wybrzeża. Znajdziemy tu zarówno kamieniste, jak i piaszczyste brzegi, a nad nimi górujące klify. Z plaż widok na morze jest niczym nie zmącony, z szeroką perspektywą, co przyciąga miłośników wschodów i zachodów słońca.

Najwyższe klify na polskim wybrzeżu

Jastrzębia Góra może się poszczycić jednym z wyższych klifów na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Przez wysoki na 33 metry klif przebiega niebieski szlak turystyczny z ciekawymi punktami widokowymi. Miejsce zachęca do spacerów. Przed wojną, dla wygody wczasowiczów, powstała specjalna wieża wyciągowa, transportująca ludzi na plażę poprzez wysoki klif. Wieża jednak zawaliła się i dziś turystów czeka wspinaczka po stromych schodach. Do pokonania jest ok. 300 stopni. Na szczęście dla tych, którzy nie chcą sprawdzać swojej wytrzymałości na takich podejściach, przygotowane są łagodniejsze wejścia na plażę, np. na zachodnim krańcu Jastrzębiej Góry. Oddalając się trochę od samej miejscowości, możemy napotkać ujście Czarnej Wody, kolejne piękne plaże i widoki.

Promenada i Gwiazda Północy

W Jastrzębiej Górze znajduje się najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Określone w listopadzie 2003 roku przez geodetów współrzędne tego punktu to 054°50'08.80957"N i 018°18'00.54963"E. Idąc ulicą Norwida, trafimy na obelisk „Gwiazda Północy”. Ten kamień, postawiony z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry, wskazuje, że znajdujemy się w pobliżu wyznaczonych współrzędnych. Z tarasu widokowego możemy podziwiać Bałtyk. W poszukiwaniu gwaru i rozrywek można udać się na Promenadę Światowida. Bogactwo kawiarni i pubów przyciąga zarówno rodziny z dziećmi, jak i turystów szukających miejsca do całonocnej zabawy.

Latarnia Rozewie, Park Krajobrazowy i Lisi Jar

Latarnia morska znajdująca się na Przylądku Rozewie jest udostępniona do zwiedzania. Poza piękną panoramą, dostępną z jej szczytu, można nacieszyć oczy  wystawą modeli innych polskich latarni. W muzeum znajdują się też pamiątki po Stefanie Żeromskim. Po zwiedzeniu latarni warto skierować się na spacer do pobliskiego rezerwatu. Rosnące tam piękne dwustuletnie buki zmuszają co jakiś czas do podwyższenia wieży latarni morskiej, tak aby mogła nadal pełnić swoje zadanie. W Nadmorskim Parku Krajobrazowym wytyczone są szlaki piesze i rowerowe. O czystość powietrza dba więc nie tylko morska bryza z dużą zawartością jodu wzmacniającego organizm, ale też bogactwo pobliskiej flory. Spacerując po okolicy, warto zobaczyć Lisi Jar – malowniczy wąwóz o głębokości do 50 metrów, porośnięty wiekowymi drzewami.

Jaki nocleg wybrać w Jastrzębiej Górze?

Jeśli szukasz komfortowego noclegu nad morzem w Jastrzębiej Górze, odwiedź Pensjonat Kojak. Znajdujemy się blisko różnych atrakcji, ale jednocześnie gwarantujemy spokojny sen w naszych pokojach noclegowych i wyciszenie z dala od najbardziej zatłoczonych nocą miejsc. Poza przytulnymi pokojami, Gościom zapewniamy drink-bar, ekologiczny ogród o powierzchni 1100m2 z podświetlonym oczkiem wodnym oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. 

Zdrowe morskie powietrze, bliskie usytuowanie plaż i lasów, sprawiają, że Jastrzębia Góra jest doskonałym miejscem na wakacje. Rozbudowane zaplecze gastronomiczno-wypoczynkowe, wypożyczalnie sprzętów sportowych dodatkowo urozmaicą spędzenie wolnego czasu.

Wróć do bloga